Hala A
Studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie
Hala B
Studia podyplomowe i MBA
Hala C
Licea ogólnokształcące i technika
Konkursy
Informacje ogólne
Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu
Odsłon [ 33059 ]
Nasze atuty:

Przyjazna atmosfera – elastyczni wykładowcy
 
Największa niepaństwowa uczelnia filologiczna w Polsce
 
Oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb rynku pracy
 
Zajęcia prowadzone przez native speakerów
 
Nowoczesna nauka przy pomocy platformy e-learningowej i tablic interaktywnych
 
Nauka orientalnych języków, takich jak: koreański, japoński czy chiński
 
Możliwość edukacji na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych
 
Lokalizacja w samym centrum Poznania
 
Komentarze

2018-04-18 02:01:17 mike11
hvbsASLiqPXnxJ
VQa31Q https://www.genericpharmacydrug.com

2018-04-16 18:44:28 mike11
IdzSDQYhOSAjtGY
6m6IbE https://www.genericpharmacydrug.com

2018-03-21 18:01:22 HolaBromz
Test GT
http://google0123.com/

2018-01-08 11:00:39 GoldenTabs
ktmotbZZBUhlFmE
AOUQ7I https://goldentabs.com/

2017-12-15 03:45:39 goldentabscom
oaEODZOyUxE
aXtoZE https://goldentabs.com/

2017-12-06 15:06:12 Francisco
VBDkumzRCnHZCWDhIfX
I wanted to live abroad http://avanafil.blog.hu/ foliage compliment avanafil engineering thought In Albany, Gov. Cuomo on Wednesday warned the state could lose as much as $2 billion in revenue, a loss of key services, and face another recession if the federal government defaults on its debt obligations.

2017-11-28 03:50:47 JimmiNil
RmqEdnCihoWxJ
fdt6Th http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com

2017-09-11 06:34:18 JimmiNu
IiRFAEdjEDsrscnr
nMqJ4i http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

2017-09-09 15:15:25 JimmiNu
pjuNxLGuioEorRRXgwD
uPp2Xr http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

2017-04-10 14:27:24 Biuro Rekrutacyjne WSJO
odpowiedź do: Yolanda
Dzień dobry. Żeby uczyć języka niemieckiego w szkołach wystarczy ukończyć studia w WSJO na germanistyce i podczas tych studiów zrealizować blok kształcenia nauczycieli. Można również zdobyć uprawnienia do nauczania języka obcego na 3 semestralnych studiach podyplomowych z dydaktyki języka: angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego. Pozdrawiam

2017-04-10 14:18:14 Biuro Rekrutacyjne WSJO
odpowiedź do: Ernest
Dzień dobry, czesne można rozłożyć na 12 rat po 400 zł lub 10 rat po 470 zł na studiach niestacjonarnych, można również skorzystać z opcji płatności za cały semestr lub cały rok z góry, wtedy czesne jest niższe. Szczegóły zasad rekrutacji i opłat: http://www.wsjo.pl/studia-i-stopnia/rekrutacja/ Pozdrawiam

2017-04-10 14:02:41 Ernest
Czesne za semestr
Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji.. czy czesne za semestr na germanistyce można rozłożyć na miesięczne raty?

2017-04-07 12:31:48 Yolanda
Nauczycielka niemieckiego
Mam takie pytanie czy jeśli chciałabym zostać nauczycielką j. niemieckiego w szkole, to czy muszę najpierw skończyć jakąś pedagfogikę, czy jest możliwa jakaś prostsza ścieżka w mojej edukacji???

Napisz własny komentarz


Wybierz AvatarDane kontaktowe

tel. 61 663 62 64, 61 663 87 06
61-806 Poznań, ul. Św. Marcin 59


3061590

wsjo.pl

info@wsjo.pl
www.wsjo.plOferta

Studia I stopnia
 • - anglistyka (stacjonarne/ niestacjonarne)
 • - germanistyka (stacjonarne/ niestacjonarne)
 • - lingwistyka stosowana (stacjonarne)
 • - japonistyka (stacjonarne)
 • - sinologia (stacjonarne)
 • - hispanistyka (stacjonarne/ niestacjonarne)
 • - koreanistyka (stacjonarne)
 • - etnolingwistyka (stacjonarne/ niestacjonarne)
 • - anglistyka / germanistyka ze skandynawistyką: język szwedzki, norweski i duński (stacjonarne/ niestacjonarne)
 • - anglistyka od podstaw (stacjonarne/ niestacjonarne)
 • - germanistyka od podstaw (stacjonarne/ niestacjonarne)
Studia II stopnia
 • - anglistyka (stacjonarne/niestacjonarne)
 • - germanistyka (stacjonarne/niestacjonarne)

 


 

Uczelnia

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego to jedna z największych niepublicznych uczelni filologicznych w Polsce. Od kilkunastu lat kształci studentów zgodnie ze swoją misją uczelni na najwyższym poziomie nauczania, jednocześnie elastyczną, nowoczesną i przyjazną studentom. 

Około 2000 osób studiuje tu na studiach I, II stopnia i na studiach podyplomowych. Studenci mają do wyboru szerokie spectrum języków obcych od najbardziej popularnych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego po japoński, chiński, koreański, szwedzki i norweski.

Filologia należy do nielicznej dziedziny studiów humanistycznych, których ukończenie przygotowuje do konkretnego zawodu. Proponujemy studentom 3 dziedziny zawodowe, które mogą wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i planami na przyszłość:

- kształcenie nauczycielskie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z nauczaniem języków obcych
- język obcy w biznesie dla studentów, którzy zamierzają podjąć pracę w firmach międzynarodowych
- studia dla przyszłych tłumaczy – oferujemy zajęcia praktyczne z użyciem kabin do tłumaczeń symultanicznych.

Studenci wśród planów na przyszłość najczęściej wymieniają zatrudnienie w charakterze tłumacza i lektora języków obcych, pracę w mediach lub w branży turystycznej, staże i naukę za granicą, pracę w europejskich koncernach z siedzibą w Polsce lub w organizacjach międzynarodowych.
 

Praca

Dobra komunikacja, umiejętność pracy w zespole, aktywność i zaangażowanie oraz znajomość języków obcych to najczęściej poszukiwane cechy przez pracodawców wg badań Szkoły Głównej Handlowej, Amerykańskiej Izby Handlu w Polsce oraz Ernst & Young. Polska jest także coraz atrakcyjniejszym krajem dla zagranicznych inwestorów i przedsiębiorstw. W związku z tym rynek pracy intensywnie poszukuje młodych ludzi z bardzo dobrą znajomością języków obcych: języka angielskiego lub niemieckiego jako języka bazowego oraz drugiego języka - mniej popularnego, takiego jak: szwedzki, norweski, hiszpański, japoński czy chiński.

Wyższa Szkoła Języków Obcych oferuje konkretne umiejętności językowe (aż 10 języków do wyboru) na poziomie zbliżonym do rodzimych użytkowników. Dodatkowo w ramach studiów filologicznych studenci nabywają zdolności komunikacyjne, które ułatwiają efektywne porozumiewanie się zarówno w języku obcym jak i polskim. Co więcej, nasze studia to mocny fundament, na którym można dalej budować swój rozwój w różnych dziedzinach realizując studia II stopnia, studia podyplomowe czy specjalistyczne szkolenia.


Podróże

Program Erasmus –Każdy student może wyjechać do wybranej uczelni europejskiej na 1 semestr i tam kontynuować swój kierunek studiów. Specjalne stypendium pozwala na utrzymanie, zakwaterowanie i wyżywienie podczas studiów za granicą.

Programu 2+2  -polski licencjat i brytyjski dyplom BA zrealizowany w University of Huddersfield.
Spis uczelni partnerskich i informacje o programie 2+2 znajduje się na www.bwz.wsjo.pl

Studia orientalne w WSJO - Sinologia, japonistyka, koreanistyka to studia oryginalne i niezwykłe. Nauka polega nie tylko na opanowaniu języka, ale także na głębokim zrozumieniu kultury i sposobu myślenia ludzi z krajów azjatyckich. Dla Europejczyka niełatwym zadaniem jest opanowanie poprawnej wymowy i gramatyki w językach orientalnych. Jeszcze większym wyzwaniem jest sztuka pisania – to zadanie wymagające doskonałej pamięci wzrokowej oraz odrobiny talentu plastycznego.
Czy taki trud może okazać się opłacalny? Z pewnością tak, jeżeli tylko lubisz uczyć się języków obcych, nie obawiasz się egzotycznych podróży i masz smykałkę do interesów.

Studenci japonistyki interesują się nie tylko samym językiem, ale także kulturą, stylem życia i obyczajami panującymi w Kraju Kwitnącej Wiśni. Z tego względu cyklicznie organizowane są w WSJO Dni Kultury Japońskiej, które są okazją do poszerzenia swojej wiedzy o obyczajach panujących w Japonii.
Japoniści mają również szansę na kilkumiesięczny wyjazd na studia do Kioto w Japonii.

Studenci sinologii od kilku lat wyjeżdżają do Chin, aby tam poznawać arkana trudnej sztuki mówienia i pisania w języku chińskim. Dzięki specjalnym stypendiom mają szansę na wyjazd na wybraną chińską uczelnię. Uczelnia wspiera studentów sinologii w tej inicjatywie, wprowadzając specjalny system zaliczania semestrów, co pozwala im ukończyć studia w standardowym terminie bez wydłużania czasu trwania studiów.
Jak wspominają studenci po powrocie z Azji, oprócz studiów nad językiem i kulturą doświadczają tam niezwykle ciepłego przyjęcia ze strony mieszkańców.

 

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej

W grudniu 2016 Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S. B. Lindego otrzymała pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Oznacza to, że nasza Uczelnia spełnia wszystkie wymagania kadrowe, organizacyjne i programowe, w tym dotyczące osiąganych efektów kształcenia.

Ocena pozytywna jest potwierdzeniem, że założenia ustalone od początku działalności Uczelni Lindego, takie jak:

- dostarczanie studentom wszechstronnego interdyscyplinarnego wykształcenia, którego podstawą jest nauczanie języków obcych,

- programy studiów odzwierciedlające wymogi kształcenia akademickiego charakterystycznego dla studiów filologicznych przygotowane tak, by godzić je z oczekiwaniami współczesnego rynku pracy,

- profesjonalna kadra dydaktyczna przyjaźnie nastawiona do studentów,

udaje się od 17 lat z sukcesem realizować.

 

Patroni medialni
Rozpoczęła się kolejna edycja Targów
Rozpoczęła się kolejna, XVIII już, edycja Targów Edukacyjnych www.edutargi.pl Zachęcamy do...